skladany telefon

Składany telefon. Czym zaskoczy nas Samsung?

Nie od dziś wiadomo, że między producentami telefonów toczy się zawzięta walka, o to, kto wprowadzi na rynek e jak najbardziej innowacyjny produkt. Telefon z pięcioma aparatami już nikogo nie dziwi. Wydawać by się mogło, że nowoczesne smartfony mają już wszystko i całkiem spokojnie mogą zastępować komputery. Kiedy myślisz, że już nic nie jest w stanie cię zaskoczyć pojawia się oferta Samsunga- składany telefon.

Nie od dziś wiadomo, że Samsung pracował nad innowacyjnym produktem, co prawda składany telefon wypuściła już chińska firma Royu, jednak nie wypadł on tak, jakby tego oczekiwano. Samsung jest marką znaną z produkcji dobrych telefonów, w związku z czym od nowych modeli oczekuje się więcej i więcej. Podczas Samsung Developer Conference firma zaprezentowała prototyp składanego smartfona.

Jak wygląda składany smartfon?

Opis urządzenia zacząć należy od jego wielkości, po rozłożeniu telefon będzie miał przekątną 7,3 cala. Po rozłożeniu nie będzie on kompaktowym urządzeniem, które będzie można swobodnie transportować w kieszeni męskich spodni (o damskich w ogóle nie wspominając, no chyba, że damska torebka, w niej jest miejsce na wszystko). Urządzenie będzie można złożyć na pół, przez co uzyskamy najprawdopodobniej nieco przygruby telefon, może producenci zmienią zdanie i „odchudzą” urządzenie? Z takiego rozwiązania na pewno ucieszą się esteci i no cóż, użytkownicy współczesnych smartfonów, gdyż powrót do grubości telefonów sprzed kilku bądź kilkunastu lat nie dla wszystkich będzie na rękę.

Producent nie podał wielu szczegółów dotyczących parametrów urządzenia. Jedno jest pewne- wyświetlacz wykonany został z użyciem technologii nazwanej Infinity Plex Display. Wyświetlacz w składanym telefonie musi być odporny na zginanie, skoro ideą telefonu jest ciągle składanie go i rozkładanie. Produkcja tego typu urządzenia musiała być sporym wyzwaniem. Wyświetlacz w składanym smartfonie musi być cieńszy niż inne dostępne na rynku. Samsung dokonał tego poprzez zmniejszenie grubości polaryzatora o 45%.

Co nowego wniesie składany smartfon?

Innowacją urządzenia jest to, że na jego ekranie naraz będzie można wyświetlić aż trzy aplikacje. Za tę funkcję odpowiedzialny będzie Android- system operacyjny od Google’a oraz jego nowa nakładka na Androida P., która nazwana została One UI. Będzie ona czytelna i bardzo intuicyjna. Pomimo dużych rozmiarów telefonu obsługa go jedną ręką będzie prosta. Wszystko dzięki podziałowi na obsługę w dolnej części ekranu, a wyświetlanie w górnej. Najbardziej zaskakującym faktem jest to, iż na urządzeniu nie widać żadnych ramek, czy niedoskonałości powstałych w miejscy zginania telefonu.

Kiedy składany telefon trafi do sprzedaży?

Niestety na innowację będziemy musieli trochę poczekać. Jedno jest pewne, składany telefon nie trafi do sprzedaży ani w tym roku, ani w pierwszym kwartale 2019.

Więcej o tym przeczytasz tutaj