abonament rodzinny

Plus – abonament rodzinny

Wreszcie zaczęła się prawdziwa wiosna! Słońce przygrzewa i ciągnie gdzieś nad wodę. Dla niektórych to też moment, kiedy kończy się umowa na telefon i można pomyśleć o zmianie operatora. Ostatnio wspomniałam o ofercie dla rodzin w Play. Może komuś z Was wydała się kusząca? Jednak, żebyście mieli pełny obraz sytuacji dziś opiszę rodzinną ofertę Plusa. W końcu, żeby wybrać najlepszy abonament rodzinny, trzeba mieć jakieś porównanie.

Abonament rodzinny w Plusie

Plus ma bardzo prostą i przejrzystą ofertę dla rodzin. Zasada jest taka – za każdy kolejny abonament płacisz 50% jego wartości. 100% płacisz tylko za pierwszy. A jakie abonamenty mamy do wyboru?

Abonament 30

Najtańsza oferta w Plusie kosztuje 30 zł miesięcznie i obejmuje:

  • nielimitowane rozmowy,
  • nielimitowane SMS/MMS,
  • pakiet 2 GB.

Jeśli postanowilibyście wziąć 2 takie taryfy, zapłacicie za nie 45 zł miesięcznie, czyli po 22,50 zł na osobę. Każda kolejna karta SIM kosztowałaby 15 zł, czyli za 3 karty zapłacicie 60 zł (po 20 zł za osobę), a za 4 – 75 zł (18,75 zł za osobę). Jak widać abonament rodzinny Plusa jest tym tańszy, im więcej osób obejmuje. W przeliczeniu na osobę oczywiście 🙂

Abonament 50

Kolejny oferta kosztuje 50 zł miesięcznie i mieści w sobie:

  • nielimitowane rozmowy,
  • nielimitowane SMS/MMS,
  • pakiet 12 GB.

W tym przypadku za 2 karty płacimy 75 zł/mies. (37,50 zł/os.), przy 3 kartach – 100 zł (33,34 zł/os.) i za 4 – 125 zł (31,25 zł/os.). A jeśli za mało Wam w tej taryfie internetu, możecie jeszcze zdecydować się na trzecią.

Abonament 70

Trzecia oferta Plusa kosztuje 70 zł miesięcznie i daje nam:

  • nielimitowane rozmowy,
  • nielimitowane SMS, MMS,
  • pakiet 24 GB,
  • Do wyboru 1 z 3 usług: HBO GO, TIDAL, IPLA Sport Premium.

Jeśli najdroższy abonament weźmiemy we dwoje, to będziemy miesięcznie wydawać na niego 115 zł (57,50 zł/os.). We troje zapłacimy 160 zł (53,40 zł/os.), a we czworo 205 zł (51,25 zł/os.).

Abonament rodzinny Plus vs Play

Na koniec pokuszę się o małe porównanie do oferty rodzinnej Play. U fioletowego operatora moim zdaniem bardziej opłaca się jego najdroższy abonament (za 60 zł) w zasadzie w każdym wariancie ilościowym. Nawet jeśli weźmiecie go we dwoje, to i tak zapłacicie miesięcznie mniej, bo łącznie 90 zł (i macie aż 30 GB). Jeśli zestawicie to z kwotą 115 zł to chyba sprawa jest oczywista.

Mniej oczywista staje się przy tym środkowym abonamencie. U obu operatorów jego cena bazowa to 50 zł. W Play najmniej zapłacimy za niego 30 zł, ale dopiero w ofercie POKOLENIA, czyli przy co najmniej 5 osobach. Jednak za 4 osoby przyjdzie nam płacić po 35 zł za kartę. Tymczasem w Plusie we czwórkę zapłacimy po 31,25 zł za osobę.

Najbardziej natomiast opłaca się najtańszy abonament rodzinny w Plusie. Znowu w Play i w Plusie zapłacimy za nie 30 zł ceny bazowej. Ale w Play cena na osobę spada maksymalnie do 20 zł za kartę. Tymczasem w Plusie przy 4 osobach możemy płacić 18,75 zł za osobę. Mamy co prawda mniej internetu, ale za to za SMS-y i MMS-y nie musimy płacić.

Mam nadzieję, że to krótkie opisanie abonamentu rodzinnego w Plusie i porównanie go z ofertą dla rodzin Play będzie już jakąś podpowiedzią. W następnych wpisach, przybliżę Wam kolejnych operatorów.